ART / Lithographs / Silkscreen 10695076
*
nr 1069 5076
John Ivar Berg
(1916-2003), Sverige
John Ivar Berg (1916-2003), 1951, composition, 9/15, subject: 31x48,
Silkscreen, John Ivar Berg (1916-2003), 1951, Komposition, 9/15, motivet: 31x48
Droit De Suite
Estimate:
600
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday November 14 2016
at 18:52:28
- Bid history
Time
Bidder
Bid
10/11 20:32:56
1
600 kr
14/11 18:47:28
2
Vinnande bud
14/11 18:48:23
2
justering av budtak
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Artist/Designer
John Ivar Berg
John Ivar Berg, svensk bildkonstnär född i Jonsbol, Östergötland 1916, död 2003.
Read more about John Ivar Berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john ivar berg komposition litografier silkscreen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9320 Silkscreen
Bernt Carlzon, Janis Joplin, beskuren, no signatur..//
Auction ends
in a week
3 juni at 19:39
-
9323 Silkscreen
Poul Janus Ipsen (1936) & Bent Karl Jacobsen (1934..//
Auction ends
in a week
3 juni at 19:52
*
John Ivar Berg
Read more about 50/60-tal
Read more about John Ivar Berg
nr 1069 5076
John Ivar Berg
(1916-2003), Sverige
John Ivar Berg (1916-2003), 1951, composition, 9/15, subject: 31x48,
Silkscreen, John Ivar Berg (1916-2003), 1951, Komposition, 9/15, motivet: 31x48
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 600 |
Sold: | SEK 700 |
Auction date: |
Monday November 14 2016 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
10/11 20:32:56 | 1 | 600 kr |
14/11 18:47:28 | 2 | Vinnande bud |
14/11 18:48:23 | 2 | justering av budtak |
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Artist/Designer
John Ivar Berg
John Ivar Berg, svensk bildkonstnär född i Jonsbol, Östergötland 1916, död 2003.Read more about John Ivar Berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john ivar berg komposition litografier silkscreen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9320 Silkscreen
Bernt Carlzon, Janis Joplin, beskuren, no signatur..//
Auction ends
in a week
3 juni at 19:39 -
9323 Silkscreen
Poul Janus Ipsen (1936) & Bent Karl Jacobsen (1934..//
Auction ends
in a week
3 juni at 19:52